27 maja 2017 15:00 ALK 2017 PlayOffs Mecz o 3

Kar-Bet Team209101150

MSI Telekom – Kar-Bet Team 69:50 (24:20, 7:9, 21:10, 17:11)

MSI: Igliński 28, Kułakowski 13, Mazur 13, Nikołajczyk 7, Poćwiardowski 4 oraz Jurek 4, Kempiński 0.

Kar-Bet: Rzosiński 19, Bednarski 12, K. Modrakowski 9, W. Miloch 6, Mostowski 4 oraz Redliński 0, Karnowski 0, T. Miloch 0, Wołowicz 0, J. Modrakowski 0, Weisbrót 0.

Mecz przegranych z półfinału lepiej zaczął Kar-Bet Team, który w 3. min. prowadził 8:2. Sygnał do ataku kolegom dał „trójką” Krzysztof Kułakowski, a po chwili jego śladem poszedł Łukasz Nikołajczyk. I był remis 8:8. MSI Telekom poszło za ciosem. W 7. min. po akcji Krzysztofa Mazura wygrywało 16:11. Potem do końca inauguracyjnej kwarty trwała wymiana ciosów. Po 10. min. było 24:20 dla MSI.

W 2. odsłonie obie drużyny wyraźnie spuściły z tonu zdobywając w sumie 16 „oczek”. Kar-Bet Team był minimalnie skuteczniejszy i do przerwy przegrywał jedynie 29:31.

Kwarta nr 3 miała dwa oblicza. W 25. min. po trafieniu Jakuba Bednarskiego beniaminek złapał kontakt (36:37). Jednak później młodych koszykarzy dopadł kryzys. Zaczęli mieć problemy ze skutecznością. A pod ich koszem show dawał Dariusz Igliński, który trafiał z półdystansu oraz asystował. MSI odskoczyło na 52:39.

W ostatniej odsłonie ustępujący wicemistrz kontrolował wynik, a w końcówce jeszcze podwyższył rozmiary zwycięstwa. Ojcem sukcesu był Dariusz Igliński, który rzucił 28 punktów i zaliczył 6 asyst. Podobnie jak w piątek dobre zawody rozegrał Krzysztof Kułakowski, który do 13 punktów dołożył 11 zbiórek i 5 asyst.

Natomiast wśród pokonanych wyróżnił się Marcin Rzosiński – 19 „oczek” oraz 11 zbiórek. Tuzin punktów rzucił Jakub Bednarski.